ДВЕ ГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ПСЖ СИ ОДАТ КАКО СЛОБОДНИ ФУДБАЛЕРИ

Договорите на Тијаго Силва и Единсон Кавани во ПСЖ им истекуваат во јуни 2020 година, а клубот и натаму не им понудил продолжување на соработката.

Јасно е дека францускиот шампион не смета на двајцата искусни фудбалери за следната сезона. Силва има 35 години и најверојатно планира да се врати во родниот Бразил, но можност има кариерата да ја продолжи и во МЛС-лигата.

Кавани има доста понуди од клубови од Европа, но и тој размислува за МЛС-лигата, поточно новиот клуб Интер Мајами, кој е во сопственост на Дејвид Бекам.Извор: Спорт1

Претходна статија

МАКЕДОНИЈА САКА ДА ПРОДОЛЖИ ТРАДИЦИЈАТА – СКОПЈЕ ДА ОСТАНЕ НЕОСВОИВО ЗА СЛОВЕНИЈА! (ВИДЕО)

Следна статија

„ГО ЧЕКАМЕ КИЛ КАКО ФРАЕРИ! БАШ ДА ВИДАМ КАКО ЌЕ НЀ ПОБЕДАТ ВО СКОПЈЕ!“

Најново од Спорт