| |

ДВЕ ЛИЦА КАСНАТИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО СКОПЈЕ

На 06.10.2019 во 21.50 часот во Полициската станица Центар, С.М.(20) од Битола пријавила дека на ул.„Димитрие Чуповски“ била касната од куче скитник во пределот на десната рака.

На 06.10.2019 во 18.15 часот во Полициската станица Кисела Вода, Т.Х.(56) од Скопје пријавил дека на ул.„Вера Јоциќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Слични Објави