ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ НОЌЕСКА ВО СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ТЕТОВО – ЈАЖИНЦЕ

//

Ноќеска во 01,15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Поло“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Е.(19) од с.Пршовце и патничко моторно возило “Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(34) од с.Пршовце.

Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил Ф.Е., а со телесни повреди се здобила М.Т., по што биле пренесени во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош.Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Претходна статија

ОДЛОЖЕНО ДЕНЕШНОТО РОЧИШТЕ ЗА СЛУЧАЈОТ „ТИТАНИК“

Следна статија

САШЕ ПОЛИТИКО: АКО СЕ НАЈДЕ НЕКОЈА БУДАЛА ДА ИМ ДАДЕ ПАРИ НА ОЛУМЧЕВ И БАЧЕВ, КАДЕ ЛИ ЌЕ НИ БИДЕ КРАЈОТ

Најново од Вести