ОДЛОЖЕНО ДЕНЕШНОТО РОЧИШТЕ ЗА СЛУЧАЈОТ „ТИТАНИК“

/

Поради отсуство на членот на судечкиот совет, судијата Огнен Ставрев, одложено е денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, јавува Лидер.

Од Кривичниот суд инфорираа дека Ставрев бил отсутен поради отворено боледување.Во судот денеска дојдоа сите обвинети со исклучок на поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство. Новото рочиште е закажано за 19 август.

Претходна статија

(ФОТО)ГРАЃАНИН ПЛАТИЛ 250 ДЕНАРИ ПАРКИНГ ЗА 1 ЧАС: ВИЕ СКЕНИРАЈТЕ ФИСКАЛНИ!

Следна статија

ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ НОЌЕСКА ВО СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ТЕТОВО – ЈАЖИНЦЕ

Најново од Вести