| |

ДВОЈЧЕ НА СУД ЗА „ТРАНСПОРТЕР“

Во Кривичниот денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот “Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за случајот „Транспортер“. Поранешниот битолски градоначалник, Владимир Талески и уште 20-тина лица во овој случај се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

Извор: Емагазин

Слични Објави