Џеф Безос- најбогат човек на денешницата

/

Според новиот индекс на милијардери на „Блумберг“, најбогатиот човек денес, со повеќе од 105 милијарди долари, е Џеф Безос. Со ова, тој го надмина досега најбогатиот човек на светот, Бил Гејтс, кој никогаш не ја достигал таа бројка на своето конто. Тоа најмногу се должи, како што коментираат познавачите, на неговата добротворна дејност… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Светската банка прогнозира раст на глобалната економија од 3,1 процент во 2018 година

Следна статија

Собранието стартуваше и без кворум и без опозиција

Најново од Вести