Светската банка прогнозира раст на глобалната економија од 3,1 процент во 2018 година

//

Светската банка прогнозира раст на глобалната економија од 3,1 процент оваа година, што е најдобар нејзин резултат во последните седум години. Ова се наведува во извештајот на банката  објавен вчера. Банката ја зголеми  за 0,3 процентни поени својата прогноза за растот на глобалната економија во 2018 година во јуни… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Османи за ТВ „Антена“: Мислам дека му доаѓа крајот на спорот со името

Следна статија

Џеф Безос- најбогат човек на денешницата

Најново од Вести