Османи за ТВ „Антена“: Мислам дека му доаѓа крајот на спорот со името

//

Постои взаемно прифатливо решение, мислам дека сме стигнати до крајот на проблемот, вели македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Бујар Османи во интервјуто за грчката ТВ Антена. Кусо по вчерашните средби со неговите домаќини, Никос Коѕијас и Јоргос Катругалос, јавува дописникот на МИА од Атина, Османи, говорејќи за телевизијата објаснува дека проблемот со името освен што ја блокира евро-атлантската перспектива на Македонија, претставува пречка и за билатерална соработка… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Готово: Интер договори засилување од Барса

Следна статија

Светската банка прогнозира раст на глобалната економија од 3,1 процент во 2018 година

Најново од Вести