ЕДИНСОН КАВАНИ СЕ ДОГОВОРИ СО НОВИОТ КЛУБ – ЌЕ ИГРА ВО ШПАНИЈА

/

Единсон Кавани наскоро треба да биде нов фудбалер на Атлетико Мадрид, пишуваат шпанските медиуми.

Наводно, голгетерот на ПСЖ веќе ги договорил условите во шпанскиот тим и само се чека официјална потврда на трансферот. „Атлети“ ќе платат мало обештетување, бидејќи договорот на Уругваецот со „светците“ му истекува во јуни 2020 година.

Антоан Гризман и Диего Коста си заминуваат од Атлетико Мадрид, како и Никола Калиниќ, па новото напаѓачко дуо на Диего Симеоне треба да го сочинуваат Алваро Мората и Единсон Кавани.Извор: Спорт1Претходна статија

ДАНОЧЕН ИНСПЕКТОР ОБВИНЕТ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП

Следна статија

ВО СКОПЈЕ САНКЦИОНИРАНИ 40 ВОЗАЧИ ПОРАДИ ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Најново од Вести