ЕП ракомет 2018: Шведска го изненади домаќинот Хрватска

/

Ракометарите на Шведска ја шокираа Хрватска и со неверојатна победа (35:31) си обезбедија прво место во А-групата и четири бода во втората фаза од Европското првенство.
На сметка на оваа победа учество во следната рунда на ЕП обезбеди и Србија која во 3.коло го совлада Исланд. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Македонија против Германија за прво место во групата на ЕП

Следна статија

ПРИШТИНА НЕ ГО САКА БЕЛГРАД ВО ИСТРАГАТА ЗА УБИСТВОТО НА ИВАНОВИЌ

Најново од Вести