Ердоган во Париз ќе се обиде да ги поправи врските со ЕУ

//

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган патува во Париз каде ќе се сретне со својот колега Емануел Макрон, во момент кога Анкара се труди да ги обнови врските со Европската Унија по сериозната криза во 2017 година… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Aпелација ги чека жалбите за продолжениот притвор на осомничените за крвавиот четврток

Следна статија

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Ново Село

Најново од Вести