Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Ново Село

//

Поранешниот градоначалник на општина Ново Село (Б.В.) доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластување за склучување анекс кон договор за закуп на времен објект, со кој го продолжил рокот за времетраење од 5 на 11 години, информираат од МВР… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ердоган во Париз ќе се обиде да ги поправи врските со ЕУ

Следна статија

Руски воен хеликоптер се урна во Сирија, загинаа двајца пилоти

Најново од Вести