Руски воен хеликоптер се урна во Сирија, загинаа двајца пилоти

//

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека руски воен хеликоптер се урнал во Сирија, при што загинале двајцата пилоти. Министерството наведува дека хеликоптерот „Мил Ми 24“ се урнал на 31 декември поради „технички дефект“ додека летал во сириската воздухопловна база во Хама во истоимениот град… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Ново Село

Следна статија

Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

Најново од Вести