Aпелација ги чека жалбите за продолжениот притвор на осомничените за крвавиот четврток

//

До Апелацискиот суд во Скопје нема пристигнато жалби на адвокатите на осомничените за крвавиот четврток за продолжувањето на притворот, велат од второстепениот суд… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Следна статија

Ердоган во Париз ќе се обиде да ги поправи врските со ЕУ

Најново од Вести