Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија (ВИДЕО)

/

Многу полемики предизвика одлуката на судиите да досудат пенал за Германија на крајот од дуелот со Словенија одигран вчеравечер во Загреб по кои Германците се спасија од пораз (видео 10.28 минута).

Сепак, видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи јасно покажуваат дека судиите биле во право и ги почитувале новите правила според кои му доделија црвен картон на Благотиншек.Словенечкиот ракометар непромислено се обиде да го блокира ударот од центар на противникот, при тоа беше влезен во кругот и со тоа и ја „одзема“ победата на својата репрезентација.  (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Судењето за лажните патни исправи на Грујевски и Бошковски во раце на македонските судови

Следна статија

Враќања со победи на Ѓоковиќ и Вавринка, Раониќ елиминиран во Мелбурн парк

Најново од Вести