Враќања со победи на Ѓоковиќ и Вавринка, Раониќ елиминиран во Мелбурн парк

/

Поранешниот светски рекет број еден, Србинот, Новак Ѓоковиќ, се врати на тениските терени со победа. Шескратниот победник на Австралија Опен не загуби ниту еден сет во победата од 3-0 (6-1, 6-2, 6-4) против Доналд Јанг.

Ѓоковиќ беше убедлив, делуваше моќно и во ниту еден момент не можеше да се забележи дека имаше долга пауза заради повреда. Во второто коло противникот на Србинот ќе биде Монфилс.  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Еве зошто Германија доби пенал и се спаси од пораз со Словенија (ВИДЕО)

Следна статија

Епохата на естетскиот плурализам – дебата за критиката

Најново од Вести