ФАТЕН ЗАТВОРЕНИК НА ТАБАНОВЦЕ

//

Вчера во 16 часот во Полициската станица за Граничен премин Табановце, од слобода бил лишен 33-годишниот У.Б. од село Желино, тетовско, затоа што се наоѓал на СТОП-Листа за издржување казна затвор. 

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Претходна статија

ПОЧНУВА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА СУБВЕНЦИОНИРАН СТАНБЕН КРЕДИТ ПО КАМАТА ОД 2,9 ОТСТО

Следна статија

ЕДНА НА ВУК МИТЕВСКИ НА ПРЕСТИЖНИОТ 59 ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН КРАКОВ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

Најново од Вести