| |

ФАТЕНИ МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ КРАДЕЛЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Полицијата приведе две малолетни лица од Скопје, поради тоа што извршиле тешка кражба во продажен објект во трговски центар.

Од МВР информираат дека украдените предмети се одземени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена пријава за тешка кражбаСлични Објави