ФИЛИПЧЕ ПРЕКУ FACEBOOK ПРЕТСТАВИ АПЛИКАЦИЈА ЗА СЛЕДЕЊЕ НА СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ КОРОНАВИРУСОТ

/

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот официјален facebook профил промовираше апликација за смарт телефони преку која можат да се следат сите информации во врска со Ковид-19.

„Сите информации за ситуацијата со КОВИД-19 на вашиот телефон! Преземете ја апликацијата од koronavirus.gov.mk/app – следете ги најновите вести, дневни статистики и совети за како да се заштитите од коронавирусот. “, стои во објавата на Филипче.

Претходна статија

СКСЗМ: ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ИЗВЕСТАТ НАЈМАЛКУ 48 ЧАСОВИ ПРЕД ОДЛУКИТЕ ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊЕТО ДА СТАПАТ ВО СИЛА

Следна статија

ШТО ТРЕБА ДА ПРАВАТ ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ ЗА ДА СЕ СПРАВАТ СО КОВИД-19

Најново од Вести