ФИЛИПЧЕ СО ДОБРА ВЕСТ: БЕБЕТО ОД КОЧАНИ ПОЗИТИВНО НА КОРОНА Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА

//

„Последните информавии кои што ги имам се дека најмалото дијагностицирано бебе е во стабилна состојба“, одговори Министерот за здравство Венко Филипче , на новинарско прашање за време на редовната прес-конференција во Владата на РМ.

Во врска со 16-те вработени на детското одделение во Кочани, Филипче истакна дека ќе се постапи по воспоставениот ред и додаде дека ќе даде дополнителни информации по крајот на прес-конференцијата.Претходна статија

ДЕСЕТТИ ДЕН ПОЖАРИ ВО ЧЕРНОБИЛ, ОГНОТ СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН УНИШТЕНИОТ НУКЛЕАРЕН РЕАКТОР

Следна статија

КРИЗЕН ШТАБ КАВАДАРЦИ ПОБАРА 25 ЛУЃЕ ОД АРМ ЗАРАДИ ЗГОЛЕМЕНА КОНТРОЛА НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС

Најново од Вести