МЕРКО ЗА ТОА ШТО СЕ ПОЈАВИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ДИВОГРАДБАТА НА НЕФИ УСЕИНИ: ОТИДОВ КАЈ МОЈ ЧЛЕН НА ПАРТИЈАТА, ШТОМ ЛОКАЛОТ НЕ Е СРУШЕН ЗНАЧИ Е ЛЕГАЛЕН

//

Погледнете што уште кажа градоначалникот на Струга во неговото интервјуто со Саше Ивановски, сопственик на порталот Мактел.мк.

Претходна статија

ГДУ-ОХРИД: ОТВОРАЊЕТО НА ПИЦЕРИЈАТА НА НЕФИ УСЕИНИ Е ДОКАЗ ЗА ЛИЦЕМЕРИЕТО НА СДСМ И ДУИ

Следна статија

ВЕЧЕРВА ПОЧНУВА КУЛТУРНАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ГАЛИЧКА СВАДБА“

Најново од Вести