ФИРМА ОД ДЕЛЧЕВО ДОНИРА ЗАШТИТНИ МАСКИ ЗА ИНФЕКТИВНИТЕ КЛИНИКИ ВО ЗЕМЈАТА

/

Пластични заштитни маски изработени во делчевската фирма „Брегал” од денеска се дистрибуираат во инфективните болници во сите градови на државава.

„Пластични заштити ќе добијат болниците каде веќе се лекуваат болни од коронавирус, како Инфективната клиника Скопје, болниците во Тетово, Штип, Охрид, Дебар, Куманово, Клиниката за гинекологија Скопје, болницата „8 Септември” Скопје, како и Општата болница во Кочани и Здравствениот дом во Делчево, информираат за Канал 5 од ,,Брегал”.Претходна статија

ПРИНЦОТ ЧАРЛС ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

Следна статија

ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОВТОРИ ПРЕПОРАКИТЕ НА ГДУ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести