ПРИНЦОТ ЧАРЛС ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

//

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс, е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми.

Како што се вели, тој има поблаги симптоми и се чувствува добро и се наоѓа во изолација.

Неговата сопруга Камила (72) не била заразена со коронавирус.

Тој, наводно, се разболел и бил позитивен на коронавирус уште минатата недела, поради што на персоналот со кој бил во контакт му било кажано да се самоизолира.

Претходна статија

ПАПАНДРЕУ СО ПОЗИТИВНА РЕАКЦИЈА ЗА ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ НА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

Следна статија

ФИРМА ОД ДЕЛЧЕВО ДОНИРА ЗАШТИТНИ МАСКИ ЗА ИНФЕКТИВНИТЕ КЛИНИКИ ВО ЗЕМЈАТА

Најново од Вести