ФОКУС: НАКОВ- ИМА ОСНОВИ ЗА ПРИТВОР НА ЈАНЕВА, ТАА НЕ СМЕЕШЕ ДА ЈА НАПУШТИ ЗЕМЈАВА

//

Однесувањето на јавното обвинителство во рамки на случајот „Рекет“ не е соодветно на Законот за кривична постапка, како и на индициите што произлегуваат од досега објавените снимки, кои се доказен материјал во постапката, вели во изјава за Фокус адвокатот Александар Наков, кој е поранешен долгогодишен јавен обвинител.

-Републичкиот јавен обвинител, ниту надлежниот јавен обвинител не смееја да дозволат специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слуша во објавените разговори, да ја напушти државата, туку мораа да ги соберат сите докази за окончување на постапката.

Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

ОГНЕН ЈАНЕСКИ : СЕГА УШТЕ ДА ИЗЛЕЗЕ СНИМКА КАДЕ БОКИ НА СИЊОРА И ЈА ПЕЕ „ТИНКЕ КАТИНКЕ“

Следна статија

ДОРИС ПАК ЗА „РЕКЕТ“- ПОРАДИ ИМЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ОЧИ, СЕ СПОМЕНУВА ПРЕМИЕРОТ!

Најново од Вести