ФОКУС: НИКОЛОВСКИ НЕ ОДГОВОРИ ДАЛИ КИКИ И ФРИКИ БИЛЕ НА СЕДНИЦАТА НА ЦЕНТРАЛЕН ОДБОР

//

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе декларација која се однесува на последната афера што ја тресе власта, а во која е вмешана специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева. Според шпекулациите, во аферата се вмешани и функционери на СДСМ, па ЦО на СДСМ вчера донесе декларација со која дава поддршка на највисокото раководство, но и на институциите да го истражат случајот.

На прашање од новинар дали на седницата на Централниот одбор присуствувале и Кики и Фрики, псевдоними кои ги добија двајца пратеници од СДСМ, кои наводно биле вмешани во аферата, Николовски одби да одговори.

Целиот напис прочитајте го овде.Извор: Фокус

Претходна статија

Р. РАДЕВ: НАША ДОЛЖНОСТ Е ДА ЈА ПОДДРЖУВАМЕ МАКЕДОНИЈА, НО ОДНОСОТ ТРЕБА ДА БИДЕ ИСКРЕН

Следна статија

40 МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ ВО КАМИОН СО КОЈ УПРАВУВАЛ СКОПЈАНЕЦ

Најново од Вести