Фондацијата Клинтон под истрага од американските власти

//

Фондацијатa Клинтон е предмет на нова истрага на министерството за правда на САД во која што се истражува дали таа добивала пари од спонзои во замена за политички услуги или извршувала други незаконски активности додека Хилари Клинтон беше државен секретар на САД. Агенти на Федералното истражно биро (ФБИ) ја почнале истрагата од Литл Рок, местото од каде започна политичката кариера на Бил и Хилари Клинтон и каде беше основана нивната фондација… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

Следна статија

Одобрена екстрадицијата за двајцата бегалци Грујевски и Бошкоски

Најново од Вести