Одобрена екстрадицијата за двајцата бегалци Грујевски и Бошкоски

//

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, јавува репортерот на ТВ 24 од Солун. Освен за екстрадицијата, Грујевски и Бошковски имаат уште два други процеси во Грција, независни еден од друг… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Фондацијата Клинтон под истрага од американските власти

Следна статија

Повиците за смена на режимот во Иран се контрапродуктивни

Најново од Вести