ФОТО: ПОСТОИ МОЖНОСТ ДА СЕ ЗБУНИТЕ, НО ОВА НЕ Е БОЛНИЦА ВО НАГОРНО- КАРАБАХ

//

Оваа ужасна фотографија која ги покажува условите во македонското државно здравство во најголе ја објави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов…

Заедно со фотографијата од инфективното одделение на Клиничкиот центар во Штип, младиот пратеник од „Верниот исток“ напишал и обраќање до директорот на Клиничкиот центар Ален Георгијев и министерот за здравство Венко Филипче. Во истото Јорданов бара одговорност од повиканите „затоа што сѐ уште ја нема монтажната болница која ќе заштедеше илјадници евра на недолжни граѓани, кои поради вашата негрижа и неспособност бараа спас во приватното здравство!“.

Само да потсетиме дека хоророт во македонското здравство посебно во болниците низ „верниот исток“ не е од вчера.Претходна статија

НАСТАВНИЧКА ВО РОСОМАН ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, 23 УЧЕНИЦИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Следна статија

ПОЛИЦАЕЦ СЕ ПОГОДИЛ ВО НОГА ДОДЕКА СИ ГО ЧИСТЕЛ ПИШТОЛОТ

Најново од Вести