(Фото) Твитер заедницата избра најубав руски војник запленет од украинската војска

//

По објавувањето на разни слики од војната во Украина многумина беа разбирливо загрижени. Покрај експлицитната содржина на многу од снимките, сепак дел од корисниците на социјалната мрежа Твитер го свртеа своето внимание кон рускиот војник Николај Адамович кој ги остави без здив припадничките на понежниот пол со својата убавина.

Војникот прв пат дебитираше на слика на која тој и уште неколку други припадници на руската војска во борбено транспортно возило храбро се придвижуваат кон своето сопствено запленување од страна на храбрите украински бранители.

Адамович го добил призот „Најубав воен заробеник за 2022 г- Мисија Украина“, во конкурс спроведен од членовите твитер заедницата.Николај е батето со лесниот митралез напред. Не се гледа колку е убав заради очилата што ги носи.

(Веста е од типот кромид вести, т.е. е невистинита. Ја објавуваме само за да докажеме дека и ние што сме на страната на Украина, можеме да смислуваме лажни вести исто како што тоа го прави тимот на Путин за хибридна војна, предводен од личниот готвач на рускиот диктатор)

Претходна статија

(Галерија) Со изложба на мартинки бугарската Амбасада во Скопје го одбележа 1 март

Следна статија

(Видео) Бугарскиот претседател Румен Радев ги награди пожарникарите што учествуваа во гасењето на пожарите во РС Македонија

Најново од Истакнато

Последниот атентатор (9)

Спомени на Крсто Петрушев (1913-2007) од Богданци, припадник на ВМРО, запишани од Владимир Перев. Сите војници