ФОТО/ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА БЕЗ ТОА НА С ВО ТРЕЈЛЕР НА NETFLIX

////

Во трејлерот на филмот To All The Boys I’ve Loved Before (2018) продуциран од платформата Netflix Македонија не е Северна, а нејзин помлад претставник ОН е дете на има нема 12-13 години…

На 0:37 од видеото ќе го видите името на нашата земја и нашето државно знаме. Инаку видеото е поставено на Youtube еден месец по потпишувањето на Преспанскиот договор за решавање на спорот за името што го имаме со нашите кумови од Атина.Претходна статија

КАРАКАЧАНОВ СО ДЕМАНТ ЗА ВЕСТА ДЕКА БУГАРИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД НОМИНАЦИЈАТА НА КАМЧЕВ ЗА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ

Следна статија

КОШАРКА И ПОКРАЈ СЕ – ПРИКАЗНАТА НА СТОИЛ ОД ПЛОВДИВ

Најново од Вести