КОШАРКА И ПОКРАЈ СЕ – ПРИКАЗНАТА НА СТОИЛ ОД ПЛОВДИВ

///

Погледнете ја инспиративната приказна на Стоил/Стјуарт од Пловдив, кој е посвоен во САД. Има проблеми со нозете и мора да претрпи голем број операции, меѓу кои ампутирање на нозете. Во моментот Стјуарт е дел од кошаркарската репрезентација на Бугарија за луѓе во инвалидски колички…Претходна статија

ФОТО/ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА БЕЗ ТОА НА С ВО ТРЕЈЛЕР НА NETFLIX

Следна статија

ПОТВРДЕНО: НОВИНАР ОД 1ТВ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Најново од Вести