КАРАКАЧАНОВ СО ДЕМАНТ ЗА ВЕСТА ДЕКА БУГАРИЈА СЕ ОТКАЖУВА ОД НОМИНАЦИЈАТА НА КАМЧЕВ ЗА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ

//

„Бугарија се откажа од номинацијата на Камчев за почесен конзул во Македонија“. Овој наслов е погрешен и ве молам да бидете коректни и да не ширите невистини, се вели во демантот на министерот за одбрана и вицепремиер на Бугарија Красимир Каракачанов на интервјуто за ТВ Канал 5 во Охрид.

„Во интревјуто министерот Каракачанов никаде не го вели ова. Тоа го има само во насловот, но никаде и во текстот објавен на Канал 5 и во видео записот што воениот телевизиски канал го направи. Бидете коректни и не ширете невистини“, се вели во демантот на бугарскиот министер.Претходна статија

Џ. САИТИ: ПОЛИТИЧКИТЕ ПАЗАРЕЊА НА ГРБОТ НА СУДСТВОТО СЕ ШТЕТНИ

Следна статија

ФОТО/ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА БЕЗ ТОА НА С ВО ТРЕЈЛЕР НА NETFLIX

Најново од Вести