ФУНКЦИОНЕР НА ДУИ ГО НАПАДНАЛ БРАТОТ НА ЕЛ ЧЕКА

//

Братот на Ел Чека, Блерим Ахмети денеска е повреден од Исмет Гури од ДУИ, сведочи мајката на нападнатиот. Нападот се случил пред почетокот на протестот организиран од семејството на Ел Чека, објави Алсат М.

Според очевидците на настанот, забележана е крв по рацете на мајката, која се втурнала да го одбрани нејзиниот син од Исмет Гури. Како што јавуваат колегите инцидентот се случил пред пристугнување на репортерските екипи.

Претходна статија

ПРОСВЕТНИОТ ИНСПЕКТОР ИЛИЕВСКИ СЕ ПОЖАЛИ И ВО МИСИЈАТА НА ЕУ ВО СКОПЈЕ

Следна статија

5-ТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЗА КОИ МЕСЕЦ АВГУСТ ЌЕ БИДЕ ПРЕКРАСЕН

Најново од Вести