(ГАЛЕРИЈА) МАЛАТА ХУМАНИТАРКА АНДРЕА СОБРА РЕЧИСИ 8000 ДЕНАРИ ЗА СТЕФАН ОД СКОПЈЕ

//

Малата хуманитарка од Струга Андреа Костовска (5 г. ) собра 7,912 денари од својата хуманитарна акција за Стефан Ивановиќ од Скопје.

Во вторникот Андреа продаваше „ладни сокчиња за топли срциња“ на чаршијата во Струга. Парите што таа успеа да ги собере ќе бидат уплатени на сметката на Стефан кој боледува од церебрална парализа.

Најголема поддршка на малата хуманитарка укажаа нејзината мајка Ружица и сопственикот на кафе Де Лукс во Струга, господинот Бени.

Силно се надеваме дека акцијата на Андреа, ќе биде добар почеток за една добра иницијатива, преку која луѓето со „топли срца“ ќе им помагат на луѓето во нужда.

Мила Андреа, ти благодариме што твојата чиста светлина и голема добрина ја сподели со сите нас.Стефан Ивановиќ има потреба од сите нас, тој живее сам боледува од церебрална парализа, живее без струја бидејќи има долг од 4000€, неговата мајка починала пред скоро еден месец, не е во можност да го плати долгот и зимата може да ја дочека без струја и греење
Секој денар е добредојден за Стефан.  Ако сакате и можете да му помогнете неговата сметка е
Стопанска Банка: 200002892730306 ( мкд сметка)
Iban: Mk07200003261742653
SWIFT-STOBMK2X
Стефан има потреба и од малку храна претежно сува бидејќи нема каде да готви
Кој колку може нека помогне
Стефан може да го добиете на 072/512457Претходна статија

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: ПОТРЕБНИ СЕ 7.000 ЕВРА ЗА ПРОТЕЗА ЗА РАКАТА НА МАРИЈА

Следна статија

ТАТКОТО ГИ ОСТАВИЛ ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛОТ ЗА ДА ОДИ НА ЗАБАВА – ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА ВО АЕРОДРОМ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да