ТАТКОТО ГИ ОСТАВИЛ ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛОТ ЗА ДА ОДИ НА ЗАБАВА – ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА ВО АЕРОДРОМ

//

Трагедија била спречена во Аеродром кога биле пронајдени две заборавени и дехидрирани дечиња, брат и сестра на возраст од 7 и 4 години, заклучени во возило на булеварот Видео Смилевски-Бато.

Таткото ги заклучил децата во автомобилот додека спиеле, па отишол на забава во Ново Лисиче. Децата по кратко време се разбудиле во возилото во кое биле оставени сосема сами и заклучени и плачеле додека не дехидрирале. За среќа, ги забележале други дечиња од населбата кои ги повикале своите родители на помош.

Очевидци велат дека веднаш била повикана Брза помош која ги однела децата во болница. Полицијата го привела таткото од забавата на која бил, додека мајката кога дошла во полиција силно викала.Парот бил разведен, а децата биле кај таткото на еден ден.

Претходна статија

(ГАЛЕРИЈА) МАЛАТА ХУМАНИТАРКА АНДРЕА СОБРА РЕЧИСИ 8000 ДЕНАРИ ЗА СТЕФАН ОД СКОПЈЕ

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: ПРАВДА ЗА КИКО МОРА ДА ИМА, ОДГОВОРНОСТ МОРА ДА ИМА!

Најново од Вести