СКОПЈЕ1: ЧЕТИРИ ПОЛИЦАЈЦИ ГО ОБЕЗБЕДУВААТ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВСКИ

/

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски од вчера има полициско обезбедување,дознава „Скопје 1“. Според информациите, се обезбедуваат неговиот дом и неговиот кабинет. Обезбедувањето го сочинуваат четири лица од Министерството за внатрешни работи.

Засега непознато е кои се причините поради кои Георгиевски добил обезбедување од МВР.

Извор: Скопје1

Претходна статија

КАКО ТЕЧЕЛЕ РАЗГОВОРИТЕ НА БОКИ 13 СО БИЗНИСМЕНИТЕ?

Следна статија

ТРИПУНОВСКИ: АПЛИКАНТИТЕ ЗА „МЛАД ЗЕМЈОДЕЛЕЦ“ ДЕВЕТ МЕСЕЦИ ЧЕКААТ ОДГОВОР ЗА ГРАНТОВИТЕ

Најново од Вести