КАКО ТЕЧЕЛЕ РАЗГОВОРИТЕ НА БОКИ 13 СО БИЗНИСМЕНИТЕ?

//

Според сведоците на овие непријатни настани, еве како се одвивало сценариото.

Бојан Јовановски, понекогаш заедно со Лазар Јанев, синот на специјалната обвинителка Катица Јанева, одел на состанок кај бизнисмени или нивни блиски или кај нивните бранители. Изборот главно бил кај бизнисмени чии имиња веќе се присутни во јавноста преку отворените истраги на СЈО. Имало и такви случаи кога се најавувале и нови истраги, со презентирање одредени деликатни податоци, информации, ситуации, снимки…

Разговорите оделе отприлика вака:

Б.Ј.: Добар ден. Како сте? Драго ми е што се запознавме. Ова е директорот на маркетинг на 1ТВ, Лазар Јанев, инаку син на Катица Јанева.

Бизнисмен: Добар ден. Благодарам, добро. Повелете.

Б.Ј.: Би сакале да ви ги презентираме можностите за рекламирање на нашата телевизија. Лазе ќе ви ги каже деталите.Бизнисмен: Ама јас не сум заинтересиран за рекламирање. Сега сме во некоја транзиција, кратење на трошоците, па во некоја наредна прилика…

Б.Ј.: Ама вашето име се споменува во случајот…

Целиот напис прочитајте го овде.

Извор: МКД.мкПретходна статија

ПЕНДАРОВСКИ ЗА РСЕ: ДА СЕ ПРАВИ РАЗЛИКА МЕЃУ СЈО И ИСТРАГАТА ЗА РЕКЕТ

Следна статија

СКОПЈЕ1: ЧЕТИРИ ПОЛИЦАЈЦИ ГО ОБЕЗБЕДУВААТ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВСКИ

Најново од Вести