ГЕНТЕРМ- ПРИЛЕП ОД ПОНЕДЕЛНИК ГИ ЗАТВОРА ПОГОНИТЕ: ПОТВРДЕН ЕДЕН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ВИРУС

//

Од понеделник, времено ќе биде затворена компанијата „Гентерм“ во технолошко-развојната зона „Алинци“ во која има околу 1.900 вработени. Еден од административните работници во компанијата е позитивен на тестот за коронавирус.

Во изминатото деноноќие во Прилеп потврдени се нови 2 случаи со Ковид – 19, а бројката достигна 24 заразени лица.Претходна статија

ЖИТЕЛ НА ГОРНО КОЊАРЕ ОСОМНИЧЕН ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО И ЗА НАПАД ВРЗ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

Следна статија

ДУКА: ИМ БЛАГОДАРАМ НА ДОКТОРИТЕ КОИ ДОЈДОА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ЗА ПОЖРТВУВАНОСТА И ПРИДОНЕСОТ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА НАШИТЕ ГРАЃАНИ

Најново од Вести