Германскиот производен сектор ги собори сите рекорди

/

Производствениот сектор во Германија со исклучително добри перформанси ја заврши 2017-та година, станува јасно од последните податоци за индексот „PMI“ за производствената активност во земјата, објавени од аналитичката компанија „IHS Markit“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Србија има големи очекувања од бугарското претседателство

Следна статија

Ѕанакопулос: Каменос нема да биде пречка за решение на името

Најново од Вести