ГЕРОСКИ: СЕКОЕ ГРНЕ СИ НАОЃА КАПАЧЕ – ДЕНЕСКА ГО ВИДОВМЕ „КАПАЧЕТО” НА ЗАЕВ!

//

Му порачувам на премиерот Заев да не ме забавува со комични препораки каде и што треба да сум пријавел. Си има тој свои соработници и блиски луѓе што може да си ги подучува и на кои може да им наредува. На мене – не!

Кампањата против лажните вести премиерот Зоран Заев ја отвори со одговор на лажна вест што самиот ја слушна, кажана од еден фејк новинар, кој е неизбежен декор на секоја владина прес-конференција. Што е резил за Владата само по себе…

Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

СООБРАЌАЈКА НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ, ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО

Следна статија

ПРЕДЛОГ ПЛАН ЗА ОДЛУЧНА АКЦИЈА ПРОТИВ ШИРЕЊЕ ДЕЗИНФОРМАЦИИ И ПРОТИВ НАПАДИ ВРЗ ДЕМОКРАТИЈАТА

Најново од Вести