ГИ ЧЕКАМЕ НОВИТЕ ЦЕНИ НА НАФТЕНИТЕ ДЕРИВАТИ

/

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,00 ден/лит, бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапе за 2,50 ден, а цената на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголеми за 1,50 ден/лит.

Претходна статија

МАКЕДОНСКИТЕ И БУГАРСКИТЕ СТОПАНСТВЕНИЦИ БАРААТ СКОПЈЕ И СОФИЈА ДА ГЛЕДААТ ВО ИДНИНАТА, А НЕ ВО МИНАТОТО

Следна статија

ЗАПОЧНА СРЕДБАТА НА БУГАРСКИОТ ДРЖАВЕН ВРВ ПОСВЕТЕНА НА МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести