|

Ѓоковиќ се врати од повредата победнички, па потоа загуби од пензионер!

Неколку часа откако победнички се врати по шестмесечната пауза поради повреда, Ѓоковиќ одигра уште еден, мини меч, во кој загуби. Српскиот тенисер беше поразен од еден тениски пензионер, но ни малку наивен противник. (Прочитајте го целиот напис овде)

Слични Објави