Го имаме голот на сезоната: Ова е НЕВЕРОЈАТНО! (ВИДЕО)

/

Неверојатен гол постигна играчот на Гранада, Серхио Пења против Тенерифе во втората шпанска лига.

Во 18-та минута Пења со фантастичен волеј од многу тешка позиција го матираше гостинскиот голман. Погледнете, ова е навистина ремек-дело!Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Азар, најдобар белгиски фудбалер за 2017 година

Следна статија

Се гледа ли крајот на маките на вработените во Фени индустри?

Најново од Вести