ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА АТИНА- ВЛАСТА НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА

/

Голем пожар избувна крај Атина, јавуваат грчките медиуми. Пожарот во преградието Пеанија се шири брзо, а властите веќе распоредија евакуација на околните места. Најмалку 130 пожарникари со 42 возила се ангажирани за гаснење на пожарот.

Претходна статија

УБИЕНИ ОСУМ ЛИЦА ВО ВООРУЖЕН НАПАД ВО МЕКСИКО

Следна статија

НА ПЛУС 40 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТАР МНОГУ ЧЕШМИЧКИ НЕ РАБОТАТ

Најново од Вести