ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА ВО НАЈГОЛЕМАТА ФАБРИКА ЗА ОРУЖЈЕ ВО ТУРЦИЈА-ИМА ПОВРЕДЕНИ

/

Експлозија избувна во најголемата турска фабрика за оружје.

Веста ја соопшти Исмаил Демир, раководител на одбранбената индустрија кон Министерството на одбраната на Турција.

„Според првичните податоци, во експлозијата нема ниту еден загинат, но има најмалку тројца повредени“ напиша на својот профил на Твитер, раководителот Исмаил Демир.

Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ВРАБОТЕН ВО ДИГЕСТИВНАТА ХИРУРГИЈА ВО СКОПЈЕ СОМНИТЕЛЕН ЗА КОВИД-19

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: БАРАМЕ РКЕ ДА ИЗВРШИ КОРЕКЦИЈА НА ЦЕНИТЕ НА ПАТАРИНИТЕ

Најново од Вести