Голема трагедија во Аеродром, во сообраќајка загина младо момче

/

МВР излезе со детали за тешката сообраќајка која се случи доцна синоќа во скопската населба Аеродром и во која животот го загуби млад мотоциклист на возраст од 24 години.

„На 19.08.2021 во 22.05 часот во Скопје, на крстосница на бул.„Јане Сандански“ со сервисни улици, во близина на маркет, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“, управуван од Д.А.(24) од Скопје и патничко возило „ауди А3“, управувано од Д.В.Д.(20) од Холандија и сопатник С.З.(20) од Холандија, и двете со скопски регистарски ознаки. На местото на незгодата починал мотоциклистот, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош. Д.В.Д. и С.З. се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ и во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција“, се вели во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

Претходна статија

Од Кабул евакуирани сите наши граѓани, наскоро пристигнуваат и цивили од Авганистан

Следна статија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ги откри имињата на дел од кандидатите за градоначалници

Најново од Вести