ГОЛЕМО БРАВО ЗА МАЛАТА ХУМАНИТАРКА АНДРЕА ОД СТРУГА

//

Андреа е само на 5 и пол години. Таа во вторник (27 август) во 16 часот, на чаршијата во Струга, ќе продава сокчиња за да му помогне на еден човек кој навистина има потреба од помош.

Андреа и друг пат учествувала во хуманитарни акции.

Можат ли ненајадените во ова земја да погледнат во нејзините чисти очи?

Бидете како Андреа!!!

Давајте ја за пример на вашите дечиња, ако сакате тие да станат добри луѓе.Андреа е порака дека доброто не може да се избрише, бидејќи извира како вода… вода од карпа во планината.

Во вторник (27 август) сите што се од и се наоѓаат во Струга, да си купите сокче од Андреа!!!Претходна статија

ПАТАРИНАТА КАЈ СМОКВИЦА ОД УТРЕ ЌЕ ПОЧНЕ СО НАПЛАТА 100 ДЕНАРИ ПО ВОЗИЛО, НЕ Е ПОЗНАТО ДАЛИ ЌЕ ИМА ОТКРИВАЊЕ СО ЧОЧЕЦИ

Следна статија

ЗБОРУВА ИВАН МИХАЈЛОВ ПОСЛЕДНИОТ ВОДАЧ НА ВМРО: НАЈГОЛЕМА ВИНА ЧУВСТВУВАМ ШТО НИШТО ПОСЕБНО НЕ СУМ НАПРАВИЛ ЗА МАКЕДОНИЈА, ЗА ПОРОБЕНИТЕ…

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да