Графит на споменикот на Цар Самоил (ФОТО)

/

Споменикот на Цар Самоил, кој се наоѓа на плоштад Македонија во Центар, е ишкртан, објави ТВ21.

На споменикот веднаш под името Цар Самоил, со зелена боја е напишано „Ца на Македонија“.По објавата на ТВ21, од МВР информираат дека се испратени полициски службеници кои ќе отворат случај.

Извор: ТВ21

Претходна статија

Ковачевски: Платите во образованието се зголемени за 21%, дијалогот со синдикатите продолжува и решение ќе има

Следна статија

МО даде отказ на Богојески оти зборел за руското влијание кај нас

Најново од Вести