ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ НАЈАВУВААТ СРЕДВА ЗАЕВ-МИЦОТАКИС

Повеќе грчки портали објавија дека наредната недела во Њујорк ќе се одржи првата средба меѓу премиерите на Грција и Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев, пренесува Тв 24.

Според овие информации, разговорот би се случил на маргините на генералното собрание на Обединетите Нации.