ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

/

Прекин на патниот, морскиот и авионскиот транспорт со Македонија и Албанија. Тоа е една од одлуките донесени на денешниот состанок на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со министри од неговата влада.

Како што соопштија од кабинетот на Мицотакис, исклучок од мерката е пренесувањето на стоки и влез во Грција за оние кои имаат грчко државјанство или живеат во земјата.

Претходна статија

ДИК СО АПЕЛ ДО ПАРТИИТЕ ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ НА 12 АПРИЛ

Следна статија

БУГАРСКАТА ВЛАДА ЌЕ ДОДЕЛИ 500 ЕВРА БОНУС ЗА СИТЕ МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОВИД-19

Најново од Вести